Europe (48)

 • Irlandë
 • Shqipëri *
 • Andorrë
 • Austri
 • Bjellorusi
 • Belgjikë
 • Bosnjë-Hercegovinë
 • Bullgari
 • Çeki
 • Danimarkë
 • Mbretëria e Bashkuar
 • Estoni
 • Greqi
 • Gjeorgji
 • Islandë
 • Spanjë
 • Itali
 • Mal i Zi
 • Qipro
 • Kosovë
 • Kroaci
 • Letoni
 • Poloni
 • Lihtenshtajn
 • Lituani
 • Luksemburg
 • Maqedonia e Veriut
 • Maltë
 • Moldavi
 • Monako
 • Norvegji
 • Holandë
 • Portugali
 • Francë
 • Rumani
 • Rusi
 • San-Marino
 • Serbi
 • Sllovaki
 • Slloveni
 • Finlandë
 • Suedi
 • Zvicër
 • Turqi *
 • Ukrainë
 • Vatikan
 • Hungari
 • Gjermani

Azia dhe Oqeania (52)

 • Samoa Amerikane **
 • Armeni
 • Australi
 • Azerbajxhan
 • Bahrejn
 • Bangladesh
 • Brunei
 • Butan
 • Fixhi
 • Filipine
 • Guam **
 • RPA i Hong-Kongut
 • Indi
 • Indonezi *
 • Izrael
 • Japoni
 • Jordani
 • Emiratet e Bashkuara Arabe
 • Kamboxhia *
 • Katar
 • Kazakistan
 • Kinë
 • Kirgizi
 • Kiribati
 • Kuvajt *
 • Laos
 • Malajzi
 • Maldive
 • Ishujt Marshall
 • Mikronezi
 • Mongoli
 • Zelandë e Re
 • Nauru
 • Nepal
 • Oman
 • Palau
 • Territoret Palestineze
 • Pakistan **
 • Guineja e Re-Papua *
 • Kore e Jugut
 • Ishujt Solomon
 • Samoa **
 • Arabi Saudite **
 • Singapor
 • Sri-Lankë
 • Taxhikistan *
 • Tajlandë
 • Tajvan
 • Turkmenistan
 • Tuvalu
 • Uzbekistan
 • Vanuatu **
 • Vietnam

Afrika (41)

 • Algjeri *
 • Angolë *
 • Benin
 • Botsvanë **
 • Burkina-Faso
 • Burundi
 • Çad
 • Côte d’Ivoire
 • Xhibuti
 • Egjipt
 • Esvatini
 • Etiopi
 • Gabon
 • Gambi
 • Ganë **
 • Kamerun
 • Kenia
 • Kamerun
 • Kongo-Brazavilë
 • Kongo-Kinshasa
 • Lesoto
 • Liberi *
 • Madagaskar
 • Malavi
 • Mali
 • Marok
 • Mauritius
 • Mozambik
 • Namibi *
 • Nigeri **
 • Niger
 • Afrika e Jugut
 • Guineja Ekuatoriale
 • Ruandë
 • Senegal
 • Sierra-Leone
 • Tanzani
 • Togo
 • Tunizi
 • Ugandë **
 • Zambi

Americas (33)

 • Antigua e Barbuda
 • Argjentinë *
 • Bahama **
 • Barbados
 • Belizë
 • Bolivi
 • Brazil
 • Kili
 • Dominikë
 • Republika Dominikane
 • Ekuador *
 • Guajanë
 • Granadë
 • Guatemalë
 • Haiti
 • Honduras
 • Xhamajkë
 • SHBA
 • Kanada
 • Kolumbi
 • Kosta-Rikë
 • Meksikë
 • Ishujt e Virgjër të SHBA-së **
 • Nikaragua *
 • Panama **
 • Paraguai
 • Peru
 • Porto-Riko **
 • Salvador
 • Shën-Kits dhe Nevis
 • Shën-Luçia
 • Shën-Vincent dhe Grenadine
 • Surinami
 • Trinidad e Tobago **
 • Uruguai
 • Venezuelë


*Vendet e caktuara me identifikimin e klientëve dhe monitorimin e marrëdhënieve të biznesit.

**Regjistrimi në këto vende është me aftësi të kufizuara përkohësisht për shkak të kufizimeve teknike dhe ligjore.

Vendet, bashkëpunimi me të cilat është i ndaluar dhe transferimet për të cilat nuk kryhen: Irani, Republika Popullore Demokratike e Koresë, Iraku, Kuba, Siria, Jemeni, Libia, Myanmar, Sudani, Sudani i Jugut, Afganistani, Republika Qendrore e Afrikës, Eritrea, Guinea, etj. Guinea-Bissau, Liban, Somali, Zimbabve.