📅 2020, liepos 1 d.

SEPA erdvėje momentinių pervedimų „lubos“ kyla nuo 15.000 iki 100.000 EUR

Europos mokėjimų tarybos sprendimu, nuo liepos 1 d. euro zonos gyventojams ir verslui momentinio pervedimo „lubos“ didėja nuo 15.000 iki 100.000 EUR. Tai reiškia, kad nuo šiol dar daugiau pervedimų adresatą pasieks netrukus po pinigų išsiuntimo. 

#

„Įprasti pervedimai eurais (SEPA) gavėjus pasiekia penkis kartus per dieną. Momentiniai pervedimai vyksta per „SEPA Instant“. Tai kita sistema, tarp kurios narių pervedimai atliekami nuolatos, t. y. 24/7. Padidintas limitas leis momentinių mokėjimų naudą pajusti didesnei daliai verslo, o taip pat ir gyventojų“, − sako Vytenis Morkūnas, didžiausios Lietuvos elektroninių mokėjimų įstaigos „Paysera LT“ direktorius.

Momentinius mokėjimus galima gauti ir atlikti tarp visų bankų ir finansinių įstaigų, kurios yra prisijungusios prie momentinių mokėjimų sistemos „SEPA Instant“.

V. Morkūnas primena, kad „Paysera LT“ klientams atliekant pervedimą savarankiškai nėra poreikio rinktis per kurią sistemą pinigus siųsti – jeigu gavėjo bankas yra prisijungęs prie „SEPA Instant“, pavedimas automatiškai keliaus kaip momentinis. 

„Paysera LT“ privatiems klientams visi pervedimai eurais iki 100.000 EUR nekainuoja. Pervedimo kaina verslui nuo liepos mėnesio siekia 0,2 Eur, o tai yra bene dvigubai pigiau nei bankuose Lietuvoje. 

Apie Paysera

Lietuvos banko duomenimis, Paysera LT yra didžiausia elektroninių mokėjimų įstaiga (EMI) Lietuvoje. Bendrovė teikia pinigų surinkimo, pervedimų, valiutos konvertavimo, bilietų platinimo ir kitus mokėjimo sprendimus. Bendrovės įmokų surinkimo sprendimais naudojasi apie 90 proc. el. parduotuvių Lietuvoje. Per metus Paysera mokėjimų sistemoje ir mobilioje programėlėje atliekama 6 mlrd. EUR operacijų, tai 16 mln. Eur operacijų kasdien. Pinigų perlaidos vyksta 23-imis valiutomis ir pasiekia 180 pasaulio šalių. Paysera įmonės Lietuvoje ir Kosove tapo pirmosiomis, kurioms suteiktos EMI licencijos šiose šalyse.