📅 2021, sausio 5 d.

Paysera padidino įstatinį kapitalą keturiais milijonais eurų

Lietuviško kapitalo fintech bendrovė Paysera LT, surenkanti e. mokėjimus didžiojoje dalyje Baltijos šalių e. parduotuvių ir teikianti atsiskaitymo paslaugas, padidino įstatinį kapitalą nuo 3 mln. iki 7 mln. Eur. Kapitalas padidintas iš sukaupto pelno.

#

“Paysera tapo gerai atpažįstama finansų partnere Baltijos regione, Rytų, Vidurio Europoje, o taip pat ir už Senojo Žemyno sienų. Plėtra Europoje ir už jos ribų nulėmė ir klientų pinigų sąskaitose augimą, prie kurio prisidėjo pasaulinė pandemija. COVID-19 akivaizdoje žmonės ir įmonės taupė, mažiau išlaidavo, natūraliai atsirado poreikis sukauptas santaupas kažkur laikyti. Išaugus pinigų kiekiui sąskaitose savo kapitalą sustiprinome pagal priežiūros reikalavimus. Kapitalą padidinome iš uždirbto pelno. Mūsų verslas pelningas nuo veiklos pradžios”, - sako Vytenis Morkūnas, Paysera LT generalinis direktorius.

Per metus klientų laikomos lėšos elektroninių pinigų įstaigos (EPĮ) sąskaitose išaugo nuo 200 iki 288,5 mln. Eur. Apie 60% šios sumos sudarė ne Lietuvos rezidentų lėšos. Paysera pernai taip pat pristatė alternatyvą pinigų laikymui sąskaitose, pasiūlydama klientams lėšas laikyti ir pinigų vertę išsaugoti investicinio aukso – luitų ir monetų – pavidalu.

Paysera LT akcininkai yra fintech bendrovę 2004 m. įkūrę Kostas Noreika, Audrius Lučiūnas, Šarūnas Broga, taip pat Rolandas Razma.

Lietuvos banko duomenimis, Paysera 2020 m. III ketvirčio pabaigoje buvo didžiausia elektroninių pinigų įstaiga Lietuvoje pagal mokėjimo operacijų kiekį.

Apie Paysera

Paysera LT yra lietuviško kapitalo „fintech“ bendrovė, teikianti einamosios sąskaitos ir pinigų pervedimo paslaugas visame pasaulyje, kaip alternatyvą bankams. Įmonė taip pat yra mokėjimų operatorius didžiajai daliai Lietuvos e. parduotuvių, kurioms padeda surinkti pirkėjų e. mokėjimus. Lietuvos banko duomenimis, Paysera buvo pirmoji ir šiuo metu yra didžiausia elektroninių pinigų įstaiga (EPĮ) Lietuvoje. Paysera tinklo įmonės taip pat veikia Latvijoje, Estijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Kosove ir Albanijoje.