📅 2020, lapkričio 24 d.

Per du mėnesius Paysera pardavė fizinio aukso už 1,4 mln. Eur

Rugsėjo pabaigoje pradėjusi prekybą fintech bendrovėms neįprastu - fiziniu auksu - per du mėnesius Paysera pardavė aukso luitų, monetų ir plytelių už daugiau nei 1,4 mln. Eur. Didžiosios dalies brangiojo metalo pirkėjai neatsiėmė ir paliko saugoti bendrovės saugyklose.

#

“Iš pirmo žvilgsnio elektroniniai pinigai ir fizinis auksas guli skirtingose lentynose, tačiau technologijos jas suartina. Žinojome, kad dalį žmonių sudomins galimybė per programėlę nusipirkti istorijos patikrinto fizinio aukso. Prekybai padėjo ir laikotarpis, kuris buvo ir tebėra toks, kuris skatina žmones ieškoti, kaip išsaugoti turimų pinigų vertę - sako Vytenis Morkūnas, elektroninių pinigų įstaigos Paysera LT generalinis direktorius. - Matome, kad dauguma pirkėjų yra ne Lietuvos, o užsienio piliečiai, o tai dar sykį parodo, kad tarptautiniu mastu esame gerai žinomas fintech žaidėjas.

Pasak V. Morkūno, nors aukso pirkėjai įsigytas aukso monetas, plyteles ar luitus gali atsiimti arba gauti į namus, dauguma pirkėjų pasirenka brangiuosius metalus saugoti bendrovės saugyklose, nes taip saugiau o pristatymo sąnaudos į kitas šalis perkant auksą nedideliais kiekiais kol kas yra per brangus.

Bendrovė mobiliojoje programėlėje parduoda Šveicarijos gamintojo „Valcambi Suisse“ aukso luitus, plyteles, o taip pat įvairių žinomų gamintojų 1 Trojos uncijos(31,1 g), aukso monetas – „Amerikos buivolas“ (American Buffalo), „Kanados klevo lapas“ (Canadian Maple Leaf), „Austrijos Filharmonija“ (Austrian Philharmonic), „Britannia“.

Mažiausio svorio aukso plytelė, kurią siūlo Paysera, sveria 1 g. Ji antradienio rytą kainavo apie 62 Eur. Didžiausio svorio - 1 kilogramo - aukso luitas antradienio rytą buvo parduodamas už 50,5 tūkst. Eur. Aukso monetos tuo pačiu metu kainavo nuo 1609 Eur.

“Žinome, kad 1 g ir 2,5 g aukso plytelės yra teikiamos kaip dovanos, todėl artėjant didžiausioms metų šventėms jų paklausa gali išaugti“ - prognozuoja V. Morkūnas.

Šių metų rugpjūčio pradžioje aukso kaina biržose buvo pasiekusi savo piką – 2070 USD už Trojos unciją, tačiau vėliau nuo šios ribos atsitraukė. Antradienį ryte auksas kainavo 1829 USD (1540 Eur) už Trojos unciją.

Apie Paysera

Paysera LT yra lietuviško kapitalo „fintech“ bendrovė, teikianti einamosios sąskaitos ir pinigų pervedimo paslaugas visame pasaulyje, kaip alternatyvą bankams. Įmonė taip pat yra mokėjimų operatorius 90% Lietuvos e. parduotuvių, kurioms padeda surinkti pirkėjų e. mokėjimus. Lietuvos banko duomenimis, Paysera buvo pirmoji ir šiuo metu yra didžiausia elektroninių pinigų įstaiga (EPĮ) Lietuvoje. Paysera tinklo įmonės taip pat veikia Latvijoje, Estijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Kosove ir Albanijoje.