Kodėl prašome asmeninės informacijos?

„Pažink savo klientą“ (angl. Know Your Client)

Kiekvienas klientas iš savo finansų įstaigos tikisi jiems reikalingų ir kokybiškų paslaugų bei lėšų saugumo užtikrinimo. Būtent šiems aspektams įgyvendinti visame pasaulyje finansų institucijos taiko „Pažink savo klientą“ principą. Mes – ne išimtis.

Pagal šį principą periodiškai apklausiame klientus apie jų finansinę veiklą bei skatiname naudotojus nuolatos atnaujinti savo asmeninius duomenis. Šis procesas nėra susijęs su jokiais nusikalstamos veiklos įtarimais ir yra taikomas be išimties visiems mūsų klientams. Informacijos rinkimas užkerta kelią finansiniams sukčiams, tapatybės vagims bei padeda užtikrinti Jūsų lėšų ir interesų saugumą.

#
#
Labai svarbu suprasti, jog kiekviena anketa yra pildoma individualiai, ir jos atsakymai bus skirtingi priklausomai nuo jūsų veiklos srities, pajamų dydžio ir pan.

1. Lėšų šaltiniai.

Pasirinkite, iš kur gaunate pinigus. Galite rinktis kelis atsakymo variantus. Pavyzdžiui, galbūt dažniausiai jūsų pajamas sudaro darbo užmokestis, bet kartais pinigų gaunate ir iš individualios veiklos – pasirinkite abu variantus.

Pasirinkę tokius variantus kaip individuali veikla ar kiti šaltiniai, būtinai patikslinkite savo atsakymą – kokia individualia veikla užsiimate ar iš kokių kitų šaltinių gaunate lėšas.

2.Planuojama pinigų apyvarta per mėnesį.

Pasirinkite, kokią apyvartą planuojate turėti per mėnesį. Pavyzdžiui, jei uždirbate apie 800 EUR ir kitų pajamų šaltinių neturite – pažymėkite iki 1000 EUR.

3. Dalyvavimas politinėje veikloje.

Pažymėkite, ar jūsų darbas susijęs su politika – galbūt dirbate Seime, esate politinės partijos narys ar pan. Pažymėkite „taip“, jei tokį darbą dirbote per pastaruosius metus.

4. Artimieji.

Galbūt jūsų artimieji dirba politinėje aplinkoje, eina svarbias pareigas tarptautinėse ar nacionalinėse institucijose? Pažymėkite „taip“ ir tuo atveju, jei tokias pareigas jie turėjo per pastaruosius metus (pavyzdžiui, prieš aštuonis mėnesius).

5.Galutinis naudos gavėjas.

Galutinis naudos gavėjas yra sąskaitos savininkas ir asmuo, kuriam priklauso pinigai sąskaitoje. Primename, kad sąskaitą galite atidaryti tik savo, o ne kitų asmenų reikmėms.

Asmeniniai duomenys

Kontaktai, pilietybė, gyvenamoji vieta, veiklos sritis ir pan.

Finansiniai duomenys

Lėšų šaltiniai, naudos gavėjai, disponuojamos sumos ir jų paskirtis.

Klausimai įmonėms

Vykdomos ekonominės veiklos rūšis ir apimtis, teritorija, verslo partneriai ir rizikos pobūdis.

Konkretūs mokėjimai

Konkrečios mokėjimo operacijos detalės.

  • Atliekant registraciją;
  • Maždaug kartą per metus, siekiant atnaujinti turimą informaciją;
  • Pastebėjus neįprastą veiklą, vykdant didesnį mokėjimą ar besikartojančias smulkias operacijas. Tokiais atvejais galime užduoti papildomus klausimus apie operacijos paskirtį, lėšų šaltinį ir pan.

Klientai, laiku nepateikę prašomų duomenų, kai kuriais atvejais nebegalės naudotis tam tikromis finansinėmis paslaugomis.

Kuo operatyviau ir tiksliau atsakysite į visus mūsų užduodamus klausimus ir pateiksite reikiamus dokumentus bei informaciją – tuo greičiau galėsime įvykdyti Jūsų pervedimą, nuimti apribojimus nuo sąskaitos ar tiesiog suteikti Jums visas teises naudotis Paysera paslaugomis.

Klientų asmeninę informaciją saugome atsakingai ir nenaudojame jos jokiais kitais, su saugumu nesusijusiais tikslais.

Vis dėlto, bendradarbiaujame su teisėsaugos institucijomis, kurios turi teisę kreiptis į finansines paslaugas teikiančias įstaigas ir prašyti pateikti turimą informaciją apie kliento finansinę veiklą.

KYC (angl. Know Your Client; liet. pažink savo klientą) – tai visi veiksmai, leidžiantys mums bei kitoms finansų įstaigoms pažinti savo klientus ir pastebėti jiems neįprastą elgesį.

Klausimynai. Anketų pildymas yra privalomas be išimties visiems klientams ir jis nėra susijęs su jokiais nusikalstamos veiklos įtarimais.

Informacija. Klientai gali būti prašomi pateikti įvairią informaciją – nuo savo kontaktinių duomenų iki konkrečių finansinių operacijų detalių. Ši informacija kruopščiai saugoma ir nenaudojama rinkodaros ar kitais, su saugumu nesusijusiais tikslais.

Lėšų apsauga. Tokio pobūdžio prevenciją vykdome tam, kad nuo finansinių sukčių būtų apsaugoti ne tik mūsų klientų, bet ir kitų žmonių lėšos ir interesai.

Įstatymai. Klientų pažinimą kontroliuoja įstatymai, kuriais vadovaujasi visos finansinės institucijos. Nuolatinis klientų pažinimas ir informacijos atnaujinimas yra viena iš pinigų plovimo ir terorizmo prevencijos sudedamųjų dalių.

#

Turite daugiau klausimų?

Jei Jūsų sąskaita buvo apribota ar uždaryta arba norite sužinoti, kaip to išvengti – skaitykite mūsų įrašą apie saugumo priemones, kurias naudojame mes bei daugelis kitų finansinių institucijų.

Jei dar neradote visų atsakymų, kreipkitės į Paysera klientų aptarnavimo centrą.