Informacija atnaujinta: 2020-03-23

Tauriųjų metalų pirkimas – pardavimas Paysera sistemoje*

Bendroji sutartisBendroji mokėjimo paslaugų sutartis.

Taurusis metalas — Auksas (XAU), Sidabras (XAG) ir Platina (XPT). Taurieji metalai nėra elektroniniai pinigai.

Investicinis auksas (Auksas) — aukso luitai arba aukso monetos (XAU), matuojami trojos uncijomis arba gramais.

1. Šis Priedas taikomas Paysera Sąskaitą turinčiam Klientui, gavusiam ar nusipirkusiam tauriojo metalo sistemoje.  

2. Naudojantis šia paslauga, Klientui yra taikomos visos Bendrosios sutarties sąlygos bei papildomai šiame Priede nustatytos sąlygos. Sąvokos šiame Priede vartojamos Bendrojoje sutartyje nurodyta prasme.

3. Klientas, turintis Paysera sąskaitą, turi galimybę savo Paysera paskyroje įsigyti tauriųjų metalų už turimus elektroninius pinigus, pagal Paysera pateiktą kainą. Parduodamo tauriojo metalo kaina nustatoma pagal tauriojo metalo biržos nustatytą kainą. Klientas pirkdamas taurųjį metalą rinkos kaina iš karto sumoka ir papildomą  mokestį nuo rinkos kainos pirkimo metu ir dažniausiai 0% pardavimo metu. Už šią kainą klientas iš karto įgyja nuosavybės teisę į konkretų kiekį tauriojo metalo. 

4. Kiekvienos konkretaus tauriojo metalo luito ar monetos premium kaina (antkainis dėl gamybos ir transportavimo kaštų) yra pateikiama Sistemoje adresu: https://www.paysera.lt ir mokama tik tuo atveju, jeigu klientas išreiškia norą fiziškai atsiimti savo turimą taurųjį metalą.   

5. Klientas prisiima pilną atsakomybę ir riziką už savo atliekamą sandorį. Klientas patvirtina, kad susipažinęs su tauriųjų metalų kainų galimu svyravimu ir dėl to nereikš pretenzijų Paysera. 

6. Paysera turi teisę atsisakyti perduoti taurųjį metalą Klientui fiziškai, jei Paysera baigėsi konkrečios metalo formos atsargos, bet visuomet gali pasiūlyti kitą gaminį, kuris tuo metu yra konkrečioje saugykloje. 

7. Įvykus pirkimo-pardavimo sandoriui, Kliento Paysera sąskaitoje rodomas jo turimo tauriojo metalo kiekis ir vertė jo pagrindine valiuta. 

8. Klientas nusipirktą taurųjį metalą gali atsiimti Paysera internetiniame puslapyje nurodytose vietose (atsiėmimo adresai) arba jį laikyti Paysera saugykloje už nustatytą mėnesinį mokestį (saugojimo įkainiai). 

9. Klientas savo turimu tauriuoju metalu gali keistis su kitais Paysera klientais, t. y. Klientas galės elektroniniu būdu pervesti tam tikrą ar visą savo turimo tauriojo metalo vertę Paysera sistemoje nemokamai. 

10. Klientas bet kada gali elektroniniu būdų parduoti savo turimą taurųjį metalą Paysera sistemoje, o Paysera įsipareigoja nupirkti iš kliento taurųjį metalą pagal tuo metu galiojančią rinkos kainą, kartais su antkainiu priklausomai nuo valiutos ir paros laiko. 

11. Visi kilę ginčai dėl tauriojo metalo pirmiausia turi būti sprendžiami taikiomis derybomis su Paysera. Nepavykus ginčo išspręsti derybų keliu, jei Klientas yra fizinis asmuo, jis turi teisę kreiptis į Lietuvos Respublikos valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą arba į jam artimesnį Europos vartotojų centrą. Nepavykus ginčo išspręsti taikiai ar kitais neteisminiais ginčų sprendimo būdais, ginčas sprendžiamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos teise Lietuvos Respublikos kompetentingame teisme pagal Paysera buveinės vietą.

* Lietuvos prabavimo rūmai įrašė Paysera į Ūkio subjektų, kurie gali verstis Investicinio aukso realizavimo veikla ir užsiimti su tauraisiais metalais ir brangakmeniais susijusia veikla, sąrašą (licencija galioja nuo 2020-01-01). Ši veikla yra prižiūrima Lietuvos prabavimo rūmų.