Paslaugos

Google Pay ir Samsung Pay Lietuvoje

Lapkritis 2020 • užtruksite 3 min.
Google Pay Lietuvoje

Dar visai neseniai Google Pay oficialiai pradėjo veikti ir Lietuvoje. Apie Samsung Pay jokių naujienų negirdėti. Vis dėlto,  didelė dalis Paysera klientų jau daugiau nei metus naudoja mobiliuosius mokėjimus ir palieka savo kerteles namuose. Tad, ar Google Pay veikia Lietuvoje? Kaip prisidėti Paysera kortelę? Ir kaip mobilieji mokėjimai keičia mūsų įpročius?  

Google Pay Lietuvoje 

Lapkričio 17 dieną Google Pay papildė savo palaikomų šalių sąrašą Lietuva, Latvija, Estija, Rumunija, Bulgarija, Olandija, Graikija, Vengrija, Austrija ir Portugalija. 

Vis dėlto jau nuo 2019-ųjų rudens Paysera kortelių tiekėjas, Jungtinės Karalystės įmonė Contis, yra atlikęs integraciją su Google Pay, kas reiškia, kad Paysera klientai jau seniai gali prisidėti kortelę prie Android telefonuose naudojamos mobiliųjų atsiskaitymų programėlės. 

Nepaisant to, kai kuriose šalyse Google Pay programėlės iš Play Store parsisiųsti negalima iki kol šalis netampa oficialiai palaikoma Google Pay. Lietuva – jau tokių šalių sąraše, tačiau programėlės dar teks palaukti. 

Tad nors iki šiol Google Pay programėlės Lietuvoje parsisiųsti ir negalima, Paysera kortelių turėtojai kitose šalyse, pavyzdžiui, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ukrainoje ar Jungtinėje Karlystėje, sėkmingai naudojasi visomis GPay funkcijomis.

Vis dėlto ir kitose šalyse, Lietuvoje taip pat, technologijų mylėtojai visada suranda kitų būtų, kaip apeiti šalies ribojimus ir neretai parsisiunčia programėlę iš trečiųjų šalių. Tikimės, kad Google Pay praplėtus palaikomų šalių sąrašą dėl to rūpintis daugeliui jau greitai nebereikės. 

Samsung Pay Lietuvoje? 

Tuo tarpu Samsung Pay kolkas veikia tik keliose šalyse Europoje ir kituose žemynuose. Paysera Visa kortelių turėtojai Prancūzijoje, Ispanijoje, Jungtinęje Karalystėje ar Rusijoje jau gali prisidėti kortelę ir prie Samsung Pay. 

Samsung Pay Lietuvoje, deja, vis dar nepasiekiama, nebent vartotojo telefonas pirktas kitoje šalyje ir programėlė telefone jau yra. 

Mobilūs mokėjimai – kas tai?

Mobilūs mokėjimai – tai galimybė atsiskaityti už prekes ar paslaugas savo išmaniuoju įrenginiu, pridedant jį prie bekontakčio atsiskaitymo aparato. 

Galima sakyti, tai tas pats, kas atsiskaityti bekonktake mokėjimo kortele, tik pridedi ne kortelę, o išmanųjį įrenginį – telefoną ar laikrodį. Vis dėlto, mokėjimo kortelės svarba labai didelė – būtent mokėjimo įstaiga turi būti atlikusi integraciją su mobiliojo mokėjimo programėle, kad visas procesas pavyktų sklandžiai. Paysera tokią integraciją jau yra atlikusi tiek su Google Pay, tiek su Samsung Pay bei Apple Pay programėlėmis.

Atsiskaitymas su Google Pay

Norint atsiskaitinėti savo išmaniuoju (jis, beje, turi palaikyti NFC funkciją, angl. Near Field Communication), reikia atsisiųsti norimo mokėjimo būdo mobiliąją programėlę, užsiregistruoti ir su ja susieti savo mokėjimo kortelę. Neretai kortelę galima pridėti ir iš savo mokėjimo įstaigos programėlės. Jei ji turi šią funkciją – prie kortelės matysitie skatinamąjį mygtuką pridėti kortelę. 

Į mobilių mokėjimų būdų apžvalgą nesileisime – yra ne vienas, jau sėkmingai tą padaręs, pavyzdžiui, 🔎 CNET, tačiau pasakysim, kad šitie mobilūs mokėjimai netrukus užvaldys pasaulį. 77 proc. europiečių jau dabar be vargo naudojasi elektronine bankininkyste, nemaža dalis jų jau išmėginę ir mobiliuosius atsiskaitymus. Visuotinis karantinas šį progresą tik dar pagreitins. 

Susiję straipsniai #
#

Gruodis 2020 • 3 min.

Paysera Visa kortelė jau ir Apple Pay!

Geros žinios Apple fanams – nuo šiol galite pridėti savo Paysera Visa korteles prie Apple Pay. Jau kurį laika Apple Pay buvo viena labiausiai mūsų klientų laukiamų funkcijų, tad džiaugiamės pagaliau išpildydami visų prašymus. Tie, kuriems Apple Pay nėra naujiena – greičiausiai jau žinote, ką daryti. Kiti – skaitykite toliau. 

Skaityti daugiau
#

Sausis 2020 •  3 min.

Dar daugiau spalvų!

2019-ųjų rudenį pasitikome su daugiau mėlynos spalvos. Sakome, kad spalvų mums negana ir pristatome ne tik naujo dizaino, bet ir kelių skirtingų spalvų mokėjimo korteles. Paysera kortelių spalvų gama netrukus susidės net iš 6 spalvų! 🥳🎨

Skaityti daugiau
#

Gegužė 2020 • 2 min.

Naujiena! Populiariausios el. parduotuvės – vienoje vietoje

Nuo šiol populiariausias elektronines parduotuves Lietuvoje rasite vienoje vietoje, o apsipirkdami jose galėsite susigrąžinti ir dalį sumokėtų pinigų. Sumokant už pirkinius nereikės suvedinėti jokių prisijungimų prie savo banko, apmokėjimą patvirtinsite vos vienu paspaudimu. 

Skaityti daugiau

APIE

Paysera – tai Lietuvos banko licensijuota elektroninių pinigų įstaiga veikianti tarptautiniu mastu. Savo klientams Paysera siūlo įvairias paslaugas nuo asmeninės ir verslo sąskaitų atidarymo internetu iki patogios mobiliosios programėlės, debetinės kortelės ir įmokų surinkimo elektroninėse parduotuvėse.
Skaityti daugiau.