Visos kategorijos

Juodojo penktadienio pardavimai internetu augo net atsidarius fizinėms parduotuvėms

#
Pernai visi stebėjosi rekordiniais Juodojo penktadienio išpardavimų internetu rezultatais, mat prekyba fizinėse vietose buvo smarkiai apribota. Vis dėlto, šiemet, net dirbant tiek didiesiems prekybos centrams, tiek mažesnėms parduotuvėms – internetiniai pardavimai ir toliau augo. Ar pandemija negrįžtamai pakeitė pirkėjų įpročius? O gal internetiniams išpardavimams tiesiog neįmanoma atsispirti?

Kokias nuolaidas siūlė e. parduotuvės? 

Šiais metais Paysera sudarė Juodojo penktadienio nuolaidų gidą pirkėjams, kuriame buvo galima rasti daugiau nei 300 Juodojo penktadienio pasiūlymų, nuolaidos kodų ir parduotuvių, planuojančių išpardavimus. 

Žvelgiant į sąrašą, kuriuo per Juodąjį savaitgalį pasinaudojo tūkstančiai pirkėjų, matyti, jog didžioji dauguma pardavėjų pirkėjams siūlė 20-30 proc. nuolaidas ir nesivėlė į išpardavimų lenktynes, kurias taip dažnai galima matyti užsienyje, kur galima aptikti ir 70 ar 80 proc. nukainuotų prekių. 

Taip pat galima pastebėti, kad dauguma pardavėjų nuolaidas taikė Juodojo penktadienio savaitgalį ir tik dalis pasiryžo Juodajai savaitei ar net Juodajam mėnesiui. Nors bent 1 iš 10 parduotuvių įvairius išpardavimus darys dar iki pat Naujųjų. 

Kiek per Juodąjį penktadienį išleidome šiemet? 

Paysera įmokų surinkimo internetu paslauga naudojasi daugiau nei 13 000 e. parduotuvių – didžioji dauguma Lietuvos prekybininkų. Palyginus šių ir praėjusių metų pardavimų rezultatus tose pačiose parduotuvėse matome, jog pardavimų tiek skaičiai, tiek suma išaugo. O vidutinis pirkėjo krepšelis kainavo apie 58 eurų

Ir nors procentaliai augimas palyginus su pernai atrodo nedidelis – apie 5 proc. – prisiminkime, jog 2020-aisiais daugelis fizinių parduotuvių buvo uždarytos ir didžioji prekybos dalis vyko internete. 

Šiais metais – prekybos centrų durys buvo plačiai atvertos, tačiau apsipirkimų sumažėjimo internete nematėme. Atvirkščiai, pardavimai ir toliau augo.

Pandemija pakeitė pirkėjų įpročius 

Paysera bendraįkūrėjas ir 15 metų e. komercijoje dirbantis Audrius Lučiūnas komentuoja, jog stabilus pardavimų augimas tarp praeitų ir šių metų rodo, jog pandemija pakeitė vartotojų įpročius negrįžtamai. 

Pasak A. Lučiūno, prie didelio pirkėjų aktyvumo greičiausiai prisidėjo ir visuomenės emocinis fonas. 

#

„Covid-19 užsikrėtimai, trūkinėjančios tiekimo grandinės, kylančios kainos ir panašios naujienos didina žmonių dirglumą. O naujų daiktų ar patirčių įsigijimas pakrauna gerų emocijų, leidžia kuriam laikui atitrūkti nuo kasdienybės, todėl žmonės ieško nuolaidų, perka ir taip atsipalaiduoja”, - teigia A. Lučiūnas.

Prie nuolaidų – dar ir pinigų grąža į sąskaitą

Internetu dažnai apsiperkantys jau žino, kaip galima dar daugiau sutaupyti. Vis daugiau pirkėjų už pirkinius atsiskaito per Paysera sąskaitą, kurią atsidaryti galima nemokamai, o atsiskaitant per ją daugelyje Lietuvos e. parduotuvių į sąskaitą grįžta iki 1 proc. pirkinio sumos (iki 0,50 EUR). 

Pinigų grąža (angl, cashback) užsienyje labiau paplitusi funkcija, o Lietuvoje apsiperkantiems ir mokantiems per Paysera tai dažniausiai būna tarsi netikėta staigmena. 

Juodojo penktadienio nuolaidų gide pirkėjams galima matyti, kuriose parduotuvėse atgausite dalį pinigų apmokėdami per Paysera. Per Juodojo penktadienio savaitgalį Paysera klientams grįžo per 2000 eurų vien už tai, kad už pirkinius sumokėjo per Paysera e. bankininkystę ar mobiliąją programėlę. 

#

Ragino pardavėjus „nenusimauti kelnių”

Prieš Juodąjį penktadienį Paysera organizavo internetinį seminarą, kuriame su e. parduotuvių savininkais dalinosi praktiniais patarimais, kaip pateikti nuolaidas bei padidinti pardavimus šventiniu laikotarpiu. 

Paysera bendraįkūrėjas ir e. komercijos ekspertas Audrius Lučiūnas ragino pardavėjus „nenusimauti kelnių” ir nepasinerti stačia galva į nuolaidų varžytuves, kurių neįmanoma laimėti. Vienas iš pagrindinių patarimų seminaro metu buvo pasistengti, kad pirmą kartą užsukę pirkėjai sugrįžtų, o siūlomos nuolaidos neverstų pardavėjų eiti „į minusą”.

#
Asmeniniai finansai

Juodojo penktadienio išpardavimai 2021 – TOP 100+
e. parduotuvių

Juodojo penktadienio išpardavimai – tai puiki proga įsigyti Kalėdines dovanas pigiau. Dalinamės su jumis lietuviškomis parduotuvėmis, kurios planuoja ar net jau paskelbė Juodojo penktadienio nuolaidas savo e. parduotuvėse. P.S. Daugelyje jų, atsiskaitydami per savo Paysera sąskaitą, papildomai atgausite ir dalį sumokėtų pinigų. 

#
Paysera HQ

Kaip perkant dovanas internetu neįteikti „dovanėlės“ sukčiams?

Lapkritis garsėja išpardavimais ir akcijomis, kurias vainikuoja Juodojo penktadienio savaitgalis. Gruodį į pirkinių krepšelius keliauja kalėdinės dovanos. Tačiau mokėjimus e. parduotuvėse apdorojanti Paysera primena, kad metų gale į e. parduotuves lankytojus vilioja ne tik sąžiningi prekybininkai, o ir šiuo laikotarpiu aktyvesni sukčiai. Todėl perkant internetu ir pamačius stebėtinai mažą kainą patariama nepamesti galvos ir vengti impulsyvių sprendimų, o verčiau atkreipti dėmesį į kai kuriuos sukčių naudojamus masalus pirkėjams privilioti.

#
Asmeniniai finansai

Kaip atgauti dalį pinigų perkant internetu?

Perkant internetu yra populiaru naudoti įvairius nuolaidų kodus, rinktis prekes pagal kainą ir ieškoti kitų būdų, kaip sutaupyti pinigų. Vienas iš šių būdų – pinigų grąžinimas už jūsų pirkinius. Daugelis nežino, tačiau e. parduotuvėse, kurios naudoja Paysera įmokų surinkimo paslaugą, galite atgauti dalį išleistų pinigų, jei už pirkinius atsiskaitysite per Paysera sąskaitą. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip visa tai veikia.