Visos kategorijos
Paysera HQ

Solidari su Ukraina: Paysera stabdys pervedimus į ir iš Rusijos, uždarys sąskaitas Rusijos klientams

#
Paysera – viena didžiausių ir ilgiausiai veikiančių Baltijos šalių finansinių technologijų bendrovių – solidarizuojasi su Ukraina bei mažina rizikas Rusijos rinkoje. Bendrovė nebeaptarnaus operacijų Rusijos rubliais, uždarys Rusijos klientų sąskaitas ir ribos pinigų siuntimą į šios šalies bankus ir iš jų. Bendrovė skatina kitus finansų rinkos dalyvius solidarizuotis su Ukraina ir nutraukti operacijas, susijusias su Rusija. 
Finansinių operacijų apribojimai didžiausią įtaką turės Rusijos rezidentams - juridinių asmenų sąskaitos bus uždarytos. Privačių asmenų sąskaitos bus uždaromos, jeigu asmuo neturi teisės gyventi kitoje šalyje, kuri yra priimtina pagal bendrovės politiką. Nutraukiamos operacijos Rusijos rubliais. Be to, visiems klientams nutraukiami pervedimai į visus Rusijos ar Baltarusijos bankus, jeigu gavėjas yra Rusijos ar Baltarusijos įmonė. Įmonės, kurios yra registruotos ne Rusijoje, tačiau jų pagrindiniai akcininkai yra Rusijos piliečiai (be teisės gyventi vienoje iš bendrovei priimtinų šalių), negalės likti bendrovės klientais.
“Vasario 22 d. ES Rusijos bankams pritaikytos sankcijos yra kompromisinės, skirtos, kad joms pritartų visos ES narės. Mes solidarizuojamės su ukrainiečiais ir neaptarnausime beveik visų operacijų, susijusių su Rusija. Įvesdami apribojimus suprantame, kad nesame finansų rinkos milžinai, tačiau norime parodyti, jog savo pasirinkimais kiekvienas darome įtaką. Mes atsisakome pavedimų, o kažkas atsisakys apdrausti, pagaminti, konsultuoti, investuoti, nuvežti, - sako Gintautas Mežetis, Paysera generalinis direktorius.
Jis paaiškina, kad įvesdama apribojimus su Rusija susijusioms operacijoms, Paysera taip pat mažina veiklos riziką.
“Nors mes negalime įvesti sankcijų, tačiau turime teisę pasirinkti kokie klientai mums yra priimtini ir kokios apimties paslaugas klientams norime teikti. Taikyti sankcijas tik sprendimus priėmusiems asmenims yra nepakankama. Tankus vairuoja ir prie Ukrainos okupacijos prisideda daug žmonių, kurių mes negalime tiksliai nustatyti. Dalinė atsakomybė už veikiančią valdžią ir jos sprendimus priklauso Rusijos piliečiams, kaip ir už Baltarusijos valdžią ir jos sprendimus dalinė atsakomybė tenka Baltarusijos piliečiams”, - sako Paysera vadovas. 
Klientams apie apribojimus operacijoms bus pranešta artimiausiomis dienomis. Pagal bendrovės sutartį su klientais, prireiks 60 dienų įspėjimo termino, kol apribojimai klientų operacijoms galės būti įgyvendinami.  
Pasak G. Mežečio, gali būti ir taip, kad per artimiausią mėnesį ar du ES/JAV imsis griežtesnių sankcijų Rusijos finansų sektoriui nei buvo priimtos vasario 22 d. Tokiu atveju Paysera ES arba JAV sankcijas įgyvendintų nelaukdama įspėjimo termino, o nedelsiant, pilnai besilaikant galiojančių teisės aktų reikalavimų. 

Paysera apribojimai piniginėms operacijoms, susijusioms su Rusija: 

  1. Rusijos piliečiai negalės naudotis Paysera sąskaitomis (apribojimas netaikomas Rusijos piliečiams, turintiems leidimą gyventi arba dirbti kitoje bendrovei priimtinoje šalyje). Dabartinės sąskaitos bus uždarytos laikantis sutartyje numatyto įspėjimo laikotarpio.
  2. Rusijos ir Baltarusijos įmonės negalės naudotis Paysera sąskaitomis. Dabartinės sąskaitos bus uždarytos.
  3. Visi Paysera klientai negalės siųsti pinigų visomis valiutomis į Rusijos ir Baltarusijos bankus, jeigu gavėjas yra juridinis asmuo. Taip pat negalės gauti iš jų pavedimų (pavedimai tarp fizinių asmenų, kurie nepatenka į sankcijas, kol kas nebus ribojami, tačiau dažniau ir išsamiau tikrinama jų kilmė bei paskirtis).
  4. Visiems Paysera klientams išjungiama galimybė atlikti operacijas Rusijos rubliais. Turimus rublius bus leidžiama išsikeisti (parduoti) arba išsivesti į sąskaitą kitame banke.
  5. Iš Rusijos ir Baltarusijos vasario 23 d. ir vėliau gauti pervedimai bus grąžinami siuntėjui.  
  6. Naujos sąskaitos nebus atidaromos juridiniams klientams, kurių pagrindiniai akcininkai neturi leidimo gyventi bendrovei priimtinoje šalyje. 
Paysera yra lietuviško kapitalo fintech bendrovė, įkurta 2004 m. Vilniuje. Per Paysera programėlę ir e. bankininkystę klientai pernai pervedė 6,5 mlrd. Eur, arba 38 proc. daugiau nei metais anksčiau. Padedanti priimti mokėjimus 13 tūkst. e. parduotuvių įvairiose šalyse, bendrovė yra viena didžiausių nebankinių mokėjimo operatorių Baltijos šalyse. Mokėjimų surinkimą kortelėmis, per bankus, fintech bendroves, tarptautines atsiskaitymo sistemas Paysera siūlo 20-yje Europos šalių. Istoriškai bendrovė yra pirmoji elektroninių pinigų įstaiga Lietuvoje, licenciją gavusi 2012 m.