Visos kategorijos
Paysera HQ

Lietuvoje – naujas paštomatų tinklas „Lockers“, atviras visiems kurjeriams

#
„Fintech“ bendrovė Paysera, kuri apdoroja mokėjimus e. parduotuvėse ir teikia finansines paslaugas, stiprina pozicijas e-komercijoje ir imasi plėtoti paštomatų tinklą, pavadinimu Lockers. Tai pirmasis Lietuvoje paštomatų tinklas, į kurį siuntas galės pristatyti įvairios kurjerių bendrovės. 
Per metus Paysera Lietuvoje planuoja pastatyti 150-200 Lockers paštomatų. Nepriklausomi nuo elektros tinklo paštomatai naudoja saulės energiją, todėl yra aprūpinti elektrą taupančiais įrenginiais, rezervine baterija, skirta atlaikyti žiemos šalčius. Dalis terminaluose esančių sekcijų pasižymi termoizoliacinėmis savybėmis.   
„Dažniausiai paštomatai statomi prie didžiųjų prekybos centrų ir parduotuvių, nes šiems terminalams reikalingas elektros tinklas. Mūsų paštomatai nepriklauso nuo elektros tinklo. Jie naudoja saulės energiją, todėl gali būti statomi žmonių susibūrimo ar gyvenimo vietose, kuriose kitų terminalų nėra, pavyzdžiui šalia kelio namo, vaikų žaidimo aikštelės arba parke. Šie paštomatai yra mobilūs, gali lengvai pakeisti ne tik vietą, o ir paskirtį, pavyzdžiui, atvežti į muzikos festivalį ar paplūdimį virsti daiktų saugojimo terminalais“, – sako Kostas Noreika, Paysera akcininkas.   
„Lockers“ tinklas bus vadinamojo atvirojo tipo – tai reiškia siuntas į šiuos terminalus galės pristatyti skirtingos pašto ir kurjerių tarnybos. 
„Žiūrint iš siuntų bendrovių perspektyvos, paskutinė mylia logistikos grandinėje pati brangiausia. Mes kurjerių bendrovėms suteiksime prieigą prie paštomatų ten, kur šiuo metu siuntų terminalų apskritai nėra. Tokių būdu kurjerių bendrovėms padėsime taupyti paskutinės mylios sąnaudas“, – teigia K. Noreika.
Pirmąja bendrove, kuri veš siuntas į „Lockers“ paštomatus, tapo „Itella“. Pristatymo sąlygos derinamos ir su kitomis pašto ir kurjerių bendrovėmis. 
Atvirojo tinklo paštomatai veikia ir kitose šalyse. Lenkijoje į tokio tipo paštomatus siuntas pristato DPD, „Poczta Polska“ ir DHL, Danijoje į bendro naudojimo paštomatus siuntas veža DHL, „PostNord“ ir „bring“, Suomijoje - DHL, „PostNord“ ir „Matkahuolto“. Latvijoje „Latvijas Pasts“ plėtoja atvirą paštomatų tinklą, skirtą namams. Juo irgi galės naudotis kiti paslaugų teikėjai.
Pirmieji 10 „Lockers“ paštomatų bus pagaminti ir po galutinio testavimo pradėti statyti po visą Lietuvą rugsėjo pabaigoje. Dar 20 planuojama pagaminti iki spalio vidurio.

Apie Paysera

„Fintech“ bendrovė Paysera teikia greitas, patogias, prieinamas finansines ir susijusias paslaugas visame pasaulyje. Įmonė apdoroja mokėjimus e. parduotuvėse, teikia pinigų pervedimo, valiutos konvertavimo paslaugas, klientams išduoda Visa mokėjimo korteles. Pradėjusi veiklą 2004 m. Vilniuje, bendrovė vėliau tapo pirmąja Lietuvoje elektroninių pinigų įstaiga (EPĮ), o šiandien Paysera yra tarptautinis „fintech“ tinklas, kurio įmonėse 15 pasaulio miestų dirba per 300 žmonių. Programėlę atsisiuntus daugiau nei milijonui naudotojų, Paysera virsta superprogramėle, teikiančia finansines ir laisvalaikio paslaugas visame pasaulyje.

Daugiau informacijos:

Aleksas Rozentalis
„Paysera LT“
Komunikacijos projektų vadovas
Tel. +8 615 29 097
E. paštas: [email protected]