Sakome: jokių limitų gerumui!Juk sutiksite, gruodis – ypatingas laikotarpis? Kai norisi stebinti, dalintis, padėti. Ir nebūtinai artimiesiems, bet ir tiems, kuriems to labiausiai reikia. Galbūt dėl to suskubome aukojimo funkciją pristatyti dar šventiniu laikotarpiu. Tačiau tuo pačiu norime sulaužyti šį stereotipą ir garsiai pasakyti, kad gerumui nėra laiko limitų – dalintis savo gerumu ir rūpintis aplink esančiais galima ištisus metus. Būtent todėl aukoti per Paysera programėlę bus galima kada tik panorėjus – gruodį ar birželį, visiškai nesvarbu. Svarbiausia, noras padėti!

Kam galite aukoti? 

Organizacijas rinkomės atsižvelgdami į jų veiklos sritis – norėjome kuo įvairesnių, kad žmogus nesunkiai atrastų tą, kuriai nori paaukoti. Su visomis pasirinktomis organizacijomis bendradarbiaujame jau ne vienerius metus – žavimės jų veikla, visos jos mums vienodai svarbios ir ypatingos. 

Šiuo metu Lietuvoje per Paysera programėlę galima aukoti 8 organizacijoms (vardijame atsitiktine tvarka): 

Tautmilės prieglaudėlei. Kaip jau turbūt aišku – tai pagalba beglobiams gyvūnams. Prieglaudėlėje nuolatos rūpinimąsi apie 80 šunų ir 110 kačių, o komandą sudaro 10 – 15 savanorių. Savanoriai padėjo namus rasti jau daugiau nei 2600 gyvūnų!

Paramos fondui „Mamų unija”. Ypatinga organizacija, kuri rūpinasi ne tik vėžiu susirgusiais vaikais, bet tokiu sunkiu laikotarpiu padeda ir jų artimiesiems. Visapusiška pagalba nuo dienų ligoninėje paskaidrinimo iki pagalbos gaunant reikiamą gydymą.

Maltos ordino pagalbos tarnybai arba tiesiog maltiečiams. Maltiečiai bene geriausiai žinomi dėl savo akcijos „Maltiečių sriuba“, kurios metu renkamos lėšos padėti vienišiems seneliams, tačiau kasdien jie daro dar daug visko: rūpinasi vaikais iš sunkiai gyvenančių šeimų, padeda neįgaliesiems, organizuoja piligrimines keliones, moko pirmosios pagalbos ir pan.

Paramos fondui „Maisto bankas“. Turbūt visi esame matę maisto parduotuvėje savanorius, kviečiančius nupirkti maisto produktų? Šis maistas keliauja nepasiturinčioms šeimoms, kur kiekvienas kąsnis toks svarbus. Šiais metais organizacija jau išdalino daugiau nei 7,5 t maisto produktų.

Emocinės paramos tarnybai „Jaunimo linijai“. Tai klausantys, girdintys ir drąsinantys savanoriai, kurie tiki, kad nei vienas jaunuolis negali būti paliktas. Organizacijos statistika kalba pati už save: šiuo metu savanoriai atsiliepia į 2 iš 3 arba į 72 proc. juos pasiekiančių skambučių.

Lietuvos Raudonajam Kryžiui. Tai bene viena žinomiausių humanitarinės pagalbos organizacijų visame pasaulyje. Čia savanoriai kovoja su įvairiausiomis ligomis, padeda nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių, karuose ar konfliktinėse zonose. Lietuvoje organizacijos pagrindinės veiklos sritys yra pagalba senyviems vienišiems žmonėms, pabėgėliams, prieglobsčio prašytojams ir kitiems.

Visuomeninei organizacijai „Gelbėkit vaikus“. Beveik 1000 vaikų 49 dienos centruose kasdien jaučiasi saugesni bei labiau suprasti dėl to, kad juos išgirsta organizacijos savanoriai. Pozityvaus auklėjimo ir tėvystės mokymai, socialinė, teisinė, psichologinė ir finansinė parama susidūrus su rimtais sunkumais – visa tai organizacija teikia tvarkingoms sunkumų patiriančioms vaikus auginančioms šeimoms tam, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų kuo šviesesnę vaikystę.

Lietuvos Caritui. Tai dalis didelės tarptautinės katalikiškos organizacijos, vykdančios humanitarinę veiklą visame pasaulyje. Lietuvoje Caritas tai: 25 vaikų dienos centrai, 2 benamių dienos centrai, Epilepsijos psichosocialinio konsultavimo centras, negalią turinčių žmonių slauga ir globa namuose, užsieniečių integracija, kalinių lankymas ir jų integravimas išėjus iš įkalinimo įstaigos, pagalba, turintiems priklausomybių.

Ankstukams. Tai vienintelis paramos projektas Lietuvoje, besirūpinantis anksčiau laiko gimusiais kūdikiais. Projektu siekiama, kad ligoninių personalas visoje šalyje būtų tinkamai pasirengęs kovoti už ankstukų gyvybę, o jų artimieji gautų visą reikalingą pagalbą.

Sidabrinei linijai. Pokalbis su bendraminčiu – kartais tik tiek tereikia vienišam senoliui. Projektas ne tik suteikia galimybę senoliams bendrauti tarpusavyje, bet tuo pačiu siekiama gerinti senyvų žmonių gyvenimą, ugdyti pagarbų požiūrį į juos, integruoti juos į visuomeninę veiklą.

Visos šios organizacijos veikia savanorių pagrindu ir tik dėka žmonių, kurie aukoja jų veiklai. Kviečiame aukoti, nes bet kokio dydžio parama šioms organizacijoms yra labai svarbi.

Kaip viskas veikia? 

Aukojimo funkcionalumas „Paysera“ programėlėje veikia labai paprastai. Prisijungus prie programėlės, meniu pasirinkus „Daugiau“, tada tarp pasirinkimų pasirodys „Aukojimas“, paspaudus ant jo pakliūnama į organizacijų sąrašą. Pasirinkus norimą organizaciją beliks suvesti norimą paaukoti sumą ir patvirtinti mokėjimą. Paaukotos lėšos iš karto keliaus tiesiai į organizacijos sąskaitą. Visos Lietuvos organizacijos turi „Paysera“ sąskaitą, tad jas pasieks lygiai tokia suma, kokia bus paaukota – nebus taikomi jokie papildomi administraciniai mokesčiai. Aukojantiems privatiems „Paysera“ klientams, kaip ir įprastai už eurinį pervedimą, taip pat netaikomas joms mokestis. 

Šis etapas – dar tik pradžia. Ateityje organizacijų bus tik daugiau, o pats aukojimas bus dar paprastesnis, atsiras galimybė nusistatyti periodinius pervedimus ir pan. 

Tegul gerumas sklinda!