Sąlyginio deponavimo sąskaita 

Pirk ir parduok prekes bei paslaugas be jokios baimės! 

Laikinas pirkinio apmokėjimo saugojimas trečiosios šalies sąskaitoje sąžiningam, sklandžiam ir saugiam pirkėjo ir pardavėjo sandorio užtikrinimui.

#
#

Kas yra sąlyginio deponavimo sąskaita?

Sąlyginis deponavimas (angl. Escrow) yra finansinis susitarimas tarp dviejų žmonių ar įmonių, kai trečioji šalis – šiuo atveju Paysera LT – saugo sandorio lėšas iki abi šalys patenkina susitarimo sąlygas.

Tai suteikia saugumo jausmą ne tik pirkėjui, bet ir pardavėjui, kadangi šalims nebereikia spręsti, kas turi būti pirmiau – prekės/paslaugos gavimas ar mokėjimo įvykdymas, visas procesas yra nuodugniai aprašomas, skaidrus ir vykdomas abišaliu susitarimu.

Paysera sąlyginio deponavimo sąskaitos privalumai

Saugumas ir pirkėjui, ir pardavėjui

Pirkėjo ir pardavėjo apsauga

Bendros sandorio sąskaitos atidarymas yra saugumo garantas ne tik pirkėjui,  kuris žino, jog nepraras savo pinigų, jei negaus prekės ar paslaugos, bet ir pardavėjui, kuris neturi jaudintis išsiųsdamas prekę prieš apmokėjimo gavimą. 

Platus prekių ir paslaugų pasirinkimas

Paysera siūlo sąlyginio deponavimo paslaugą ne tik dideliems pirkiniams (pavyzdžiui, nekilnojamam turtui), bet ir mažesniems: buitinei technikai, baldams, remonto darbams ar paslaugoms. 

Paprastas pirkimo-pardavimo procesas

Sąlyginio deponavimo sąskaitos atidarymo procesas – trumpas, aiškus ir skaidrus. Sąskaita viso proceso metu bus matoma visoms sandorio šalims.

Saugus ir patikimas tarpininkas

Paysera yra žinomas ir ilgametis finansų rinkos dalyvis, bei įmokų surinkimo internetu lyderis Baltijos šalyse. Įmonė užtikrina saugų ir sklandų tarpininkavimą tiek paprastuose, tiek sudėtinguose sandoriuose. 

Kur naudojami sąlyginiai mokėjimai? 

Sąlyginis mokėjimas yra saugi atsiskaitymo priemonė sandoriuose, kuomet yra perkami ar parduodami didelę vertę turintys objektai arba yra reikalingas prekės siuntimas, paslaugų ar teisių perdavimas ir pan. 

Dažniausiai sąlyginio deponavimo sąskaita atidaroma, kai perkate ar parduodate

 • Nekilnojamąjį turtą
 • Sausumos ar vandens transporto priemones
 • Antikvarinius daiktus
 • Meno kūrinius
 • Papuošalus
 • Domenus ar internetines svetaines
 • Teikiate būsto remonto ar statybos paslaugas
 • Elektronines prekes
 • Kitus pirkinius, kurių saugiam pardavimui ir perdavimui sudaroma sutartis. 
#

Kaip tai veikia?

1. Sudaroma sutartis.  

Pardavėjas ir pirkėjas susitaria dėl sandorio ir sudaro trišalę sutartį tarp mokėtojo, lėšų gavėjo ir Paysera LT. Atidaroma sąlyginio deponavimo sąskaita šiam sandoriui. Tiek pirkėjas tiek pardavėjas turi būti ar tapti Paysera klientais. 

2. Pirkėjas perveda pinigus.

Pirkėjas perveda lėšas į Paysera LT sąlyginio deponavimo sąskaitą. Paysera LT patikrina ir patvirtina pinigų gavimą. Šią sąskaitą mato tiek pirkėjas, tiek pardavėjas, bet prieigą prie sandorio lėšų turi tik Paysera LT. 

3. Pardavėjas perduoda prekes ar paslaugas.

Pardavėjas siunčia prekes ar teikia paslaugas, kaip numatyta sutartyje. Tai atlikęs – pateikia Paysera LT dokumentus, patvirtinančius savo įsipareigojimų įvykdymą.

4. Pirkėjas patvirtina prekių gavimą.

Pirkėjas patvirtina neturintis priekaištų dėl gautų prekių ar paslaugų kokybės, kiekio ar gavimo laikotarpio. 

5. Paysera LT perveda lėšas pardavėjui.

Paysera LT iš sąlyginio deponavimo sąskaitos perveda lėšas pardavėjui. 

#

Neįvykęs sandoris ir pinigų grąžinimas

Jei sandoris neįvyksta, pinigai grąžinami pirkėjui. Sandoris laikomas neįvykusiu, jei jis neatitinka sutartyje numatytų sąlygų.

Pavyzdžiui:  

 • Pirkiniai pristatomi ne laiku;
 • Pirkiniai visai nepristatomi;
 • Pirkiniai neatitinka kokybės;
 • Pardavėjas nepateikia sutartyje numatytų dokumentų ir pan. 

Tokiu atveju Paysera LT grąžina lėšas į pirkėjo sąskaitą. Taip padaroma po to, kai nekokybiški ar kitas sutarties sąlygas neatitinkantys pirkiniai bus saugiai grąžinti pardavėjui. Grąžinimas (jei pirkinys buvo gautas) taip pat turės būti patvirtintas atitinkamais dokumentais. 

Kainodara ir taisyklės

Sąlyginio deponavimo paslaugos mokestį šalių susitarimu gali sumokėti tiek viena sandorio pusė, tiek abi – padalinant sumą norimomis dalimis. Abiem atvejais apmokėjimas už paslaugą yra nurašomas nuo deponuotų lėšų, papildomo mokėjimo daryti nereikės.

Sąlyginio deponavimo paslaugos kaina yra individuali kiekvienam sandoriui ir sutariama visų trijų (ar daugiau) sandorio šalių. 

Preliminarius įkainius galite matyti Paysera paslaugų įkainių puslapyje. Prieš sudarydami sutartį, atidžiai susipažinkite su sąlyginio deponavimo paslaugos taisyklėmis.
#

Susisiekite

Jei Jus domina sąlyginio deponavimo sąskaitos atidarymas, susisiekite su mumis el. paštu [email protected] arba spauskite ant mygtuko apačioje. 

Daugiau informacijos apie sąlyginio deponavimo sąskaitą – dažniausiai užduodamų klausimų puslapyje