📅 2020, kovas

Renginiai karantino metu: Atšaukti? Atidėti? Pritaikyti!Net neabejojame, jog karantino laikotarpis radikaliai pakeitė ne tik renginių dalyvių, atlikėjų bet ir organizatorių planus. Vis dėlto raginame nepasiduoti ir išnaudoti šį laikotarpį savo naudai, pastebėti naujas galimybes bei rinkas ir jas užkariauti. Ir taip, jeigu įmanoma, šiuo laikotarpiu siūlome Jums perkelti renginius į internetines platformas! 

#

Kodėl verta?

 • Sutaupysite pinigų: salių nuomai, apsaugai, kelionės išlaidoms, valymo paslaugoms ir pan.
 • Į savo renginį galėsite pakviesti daugiau žmonių.
 • Pasieksite naujas auditorijas bei įgysite įgūdžius, kurie pravers ateityje.
 • Jei tai diskusija, ją galėsite praturtinti žmonių klausimais komentaruose.
 • Būsite mažiau priklausomi nuo pokyčių rinkoje, išlaikysite darbo vietas, o gal net sukursite naujų (pavyzdžiui, video komanda). 

Šiuo laikotarpiu stengiantis išlaikyti ne tik pozityvumą, bet ir pastovias pajamas, siūlome klausti ne „ar verta?“, o „kaip galiu tai padaryti?“. Juk kiekviena platforma turi savų privalumų, tad išnaudokime ir interneto teikiamus pliusus.

#

Ar mano renginys gali būti vedamas internetu?

Kūrybiškumui ribų nėra ir dabar pats laikas tai įrodyti. Tad kokie renginiai ir kaip gali būti vedami nuotoliniu būdu?

 • Filmų peržiūros. Šiais metais pirmą kartą galime žiūrėti didžiausio lietuviško kino festivalio filmus iš savo namų. Kodėl to nepavertus įprasta praktika, o gal net kasmetiniu filmų festivaliu namuose?
 • Koncertai. Jau daugybę metų koncertus žiūrime per televizoriaus ekranus. Dabar galite juos perkelti ir į internetinę erdvę. Tai ne tik suteiks galimybę daugiau žmonių išgirsti ir išvysti atlikėjų pasirodymus, bet ir suteiks papildomą komfortą žiūrovams, sutaupys jų kelionės išlaidas, suteiks galimybę savo mylimus atlikėjus pamatyti ir rajonuose gyvenantiems muzikos mylėtojams.
 • Mokymai. Mokymų organizavimas internetinėje erdvėje taip pat pateikia daugiau privalumų nei minusų. Juk internetiniuose mokymuose gali dalyvauti žmonės iš įvairių miestų ir šalių, ypač jei mokymai susiję su kompiuteriniu raštingumu (programavimo, dizaino, video redagavimo, rašymo), kiekvienas dalyvis gali patogiai sėdėti prie savo namų stalo, stebėti mokymus jiems patogiu metu, gauti komentarus iš mokytojų raštu ar video formatu, susiorganizuoti 1:1 sesijas su lektoriumi ir pan.
 • Sporto varžybos. Tiesa, galbūt krepšinio varžybų nuotoliniu būdu ir nesuorganizuosim, bet įvairios mobiliosios sporto programėlės leidžia pasirinkti trasas, susiorganizuoti „lenktynes“ su draugais, sumušti kitų rekordus tam tikroms bėgimo atkarpoms... tad ir šioje srityje dirbantiems organizatoriams dar neverta pasiduoti! Jau nekalbant apie sporto šakas, kurias galima žaisti internetu, pavyzdžiui, šachmatai?
 • Diskusijos. Taip vadinamas „stream‘inimas“ ar gyva transliacija jau tapo norma diskusijų dalyvių gretose. Geroji praktika parodė, kad transliuoti galima ne tik kelių žmonių pokalbius, bet ir ištisas konferencijas.
 • Workshop‘ai (dirbtuvės). Ir čia jau atsiranda abejojančių. Ar galime pritaikyti dirbtuves internetinei erdvei ir konsultacijoms nuotoliniu būdu. Gal ir galima? Pavyzdžiui, organizuojant molio lipdymo dirbtuves, galima reikiamas medžiagas pristatyti dalyviams į namus bekontakčiu būdu. Įgvendinimui galima pasitelkti paštomatus ir CityBee mašinas siuntinių perdavimui, o toliau kuruoti visą procesą video pokalbių pagalba. Viskas Jūsų rankose.

Tikime, kad tokių renginių yra dar daugiau! 

Pasirinkite tinkamą platformą

Nuo visiems įprastų Facebook ir Youtube kanalų iki mažiau žinomų ar daugiau specializuotų kaip Periscope, Twitch (žaidimams) ar Zoom (konferencijoms ir webinarams) – internetas pilnas pasiūlymų ir nemokamų bei mokamų būdų transliuoti Jūsų renginį tiek plačiai auditorijai, tiek pasirinktam draugų ar dalyvių ratui.

Atlikitę greitą platformų apžvalgą, išsirinkite Jums tinkamiausią ir pasibandykite platformą gerokai prieš renginį. Susipažinkite su jos galimybėmis arba pasitelkite į pagalbą profesionalus, kurie tai daro kasdieną.

Atsirinkite savo auditoriją

Viskas kaip įprasta – renginio idėja, suorganizavimas, platformos išsirinkimas (vietoj renginio salės) ir galiausiai – žiūrovų surinkimas.

O čia Jums padėti galime ir mes! Primename, jog Paysera Tickets bilietų platinimo platformoje galite platinti bilietus ne tik fiziniams, bet ir internetiniams renginiams. Viskas vyksta įprastai, tik vietoje bilieto pateiksite žiūrovui renginio nuorodą, slaptažodį ar susisieksite su juo prieš renginį su prisijungimo instrukcijomis. 

Jei Jūsų renginys nemokamas, ir bilietų platinimas Jums nieko nekainuos. Kitu atveju – pasiūlysime Jums konkurencingą kainą ir asistuosime viso proceso metu.

Tikime, kad šiandieninė karantino situacija atvers naujus horizontus ne tik atlikėjams, kūrėjams bei pranešėjams, bet ir renginių organizatoriams bei dalyviams.